Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Kaçakçılık ile mücadele kapsamında yol arama ve kontrol faaliyetleri icra edilmiştir.
 
            İcra edilen yol kontrol ve aramalarında;
 
         Bismil/Kamışlı Jandarma Karakol Komutanlığı tarafından icra edilen yol kontrol ve aramasında; Bismil ilçesinden Diyarbakır iline hareket halindeki özel bir araçta yapılan aramada, araç içerisinde  piyasa değeri 54.000 tl olan 9.000 paket değişik markalarda kaçak sigara,
 
           Çınar/TRT Jandarma Karakol Komutanlığı tarafından icra edilen yol kontrol ve aramasında; Diyarbakır ilinden İstanbul iline gitmekte olan bir otobüste yapılan aramada, otobüste seyahat eden bir şahsın eşyaları arasına gizlenmiş vaziyette piyasa değeri 24.000 tl olan 4.010 paket değişik markalarda kaçak sigara,
 
            İcra edilen aramalarda toplam, piyasa değeri yaklaşık 78.000 tl olan 13.010 paket değişik markalarda kaçak sigara ele geçirilmiştir.
           
           Cumhuriyet Savcılığının talimatı ile ele geçirilen kaçak sigaralara el konulmuş olup, olay ile ilgili 2 şüpheli hakkında adli işlemlere başlanılmıştır.          
          
            Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması ve kaçakçılığın önlenmesi amacıyla yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam edilecektir.
           
            Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
 
 
                                                                                                  DİYARBAKIR VALİLİĞİ
                                                                                                (İl Jandarma Komutanlığı)