Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı, Dicle/Döğer Jandarma Karakol Komutanlığınca uyuşturucu ile mücadele kapsamında yol kontrol ve arama faaliyeti icra edilmiştir.
      
Dicle–Hani yolu Şehit Aziz Sağlam mevkiinde icra edilen yol kontrol ve arama faaliyeti esnasında, Hani istikametinden gelmekte olan beyaz renk ticari araç durdurulmak istenmiş ancak tüm uyarılara rağmen durmayarak hızla Dicle istikametine doğru kaçması üzerine yapılan takip sonucunda araç Dicle ilçe girişinde yakalanmıştır.
 
Araç içerisinde yapılan kontrolde, kurumuş halde kenevir bitkisine ait parçaların bulunması üzerine yakalanan şüpheli şahıslarla yapılan görüşme sonucunda Dicle–Hani ilçeleri arasında kalan bir bölgede bulunan dere yatağının içerisine uyuşturucu maddeleri bıraktığını söylemesi üzerine şüpheli şahıslarla birlikte olay yerine gidilmiş, bahse konu yerde yapılan aramada siyah poşetler içerisinde otların arasına saklanmış vaziyette uyuşturucu madde 164 kg kubar esrar ele geçirilmiştir.
 
Cumhuriyet Savcılığının talimatı ile ele geçirilen uyuşturucu maddelere el konulmuş, yakalanan 2 şüpheli hakkında adli işlemlere başlanılmıştır.
 
Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması ve uyuşturucu ile mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam edilecektir.
 
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
 
DİYARBAKIR VALİLİĞİ
İl Jandarma Komutanlığı