BASIN DUYURUSU

 

 

 

6948 sayılı Sanayi Sicil Kanunun 5. maddesi gereğince Sanayi İşletmeleri yıl sonundan itibaren ilk 4 (dört) ay içerisinde bir önceki yıla ait faaliyetlerini içeren Yıllık İşletme Cetvellerini internet ortamında giriş yapmaları gerektiği ve yasal zorunluluk olduğu açık bir şekilde belirtilmiş, Yıllık İşletme Cetvelini belirtilen sürede vermeyen İşletmelere aynı kanunun 9. maddesi gereğince İdari Para Cezası verilmesi öngörülmüştür.

 

 

Bu itibarla firmaların cezai müeyyide ile karşı karşıya kalmaması ve İdari Para Cezası uygulanmaması için: 6948 sayılı Sanayi Sicil Kanunun 1 inci maddesine göre üretim yapan ve sanayi sicile kayıtlı işyerlerinin Kanunun 5 inci maddesi gereğince her yıl bir önceki yıla ait bilgileri içeren Yıllık İşletme Cetvellerini en geç Nisan ayı sonuna kadar ( 30 Nisan tarihine kadar) https://sanavisicil  sanayi.gov. tr/ internet adresinde açılan Sanayi Sicil Bilgi Sistemi üzerinden giriş yapmaları gerekmektedir.

Belirtilen süre içerisinde, Yıllık İşletme Cetvelini vermeyen işyerlerine, anılan kanunun 9 uncu maddesine göre; idari para cezası uygulanacaktır.

 

6948 sayılı Sanayi Sicil Kanununun 1 inci maddesine göre üretim yapan ve Müdürlüğümüzden Sanayi Sicil Belgesi alan işletmelerin, 30 Nisan 2018 tarihine kadar 2017 yılı Yıllık İşletme Cetvellerini sisteme girmeleri veya Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne müracaat etmeleri

 

Kamuoyuna önemle duyurulur.

 

 

 

 

 
İl Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü