Alo 140 Terör İhbar Hattı Kamu Spotu
 
 
Terör olaylarının önlenmesi, meydana gelen olayların aydınlatılması ve aranan şahısların yakalanmasına yönelik vatandaşlarımızdan alınan ihbarlar, terörle mücadele kapsamında gerçekleştirilen operasyonlara büyük katkı sağlamaktadır.
 
Etkin ve kararlı bir şekilde yürütülen terörle mücadele sürecinde vatandaşlarımızca yapılan ihbarlar sonucunda çok sayıda terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilerek önemli miktarda silah/ mühimmat, patlayıcı madde ve bomba yapım malzemesi ele geçirilmiş ve böylelikle olması muhtemel birçok terör eyleminin engellenmesi sağlanmıştır.
İhbarlar bizzat, yazılı, sözlü ve elektronik ortamda, Emniyet/jandarma birimlerine yurtdışında Elçilik ve Konsolosluklara ve tüm yurtta 155 ve 156 ihbar hatlarına da yapabilmektedir.
Ancak, terörle mücadele çerçevesinde yapılacak ihbarlara ilişkin iş ve işlemlerin gizlilik kuralları içerisinde daha etkin ve hızlı yürütülebilmesi amacıyla mevcut ihbar yollarına ilave olarak 30.10.2015 tarihinde “ Alo 140 Terör İhbar Hattı” kurulmuştur.
 
Vatandaşlarımızın terörle mücadeleye yönelik duyarlılık ve farkındalıklarını yanı sıra “Alo 140 Terör İhbar Hattının” bilinirliğini artırmak ve kullanımını daha da etkinleştirmek amacıyla spot film çalışmaları yapılmıştır.
 
Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından 42 saniye süreli “Alo 140 sunucular” ve 45 saniye süreli “Alo 140 Ünlüler” adlı spot filmler Radyo Televizyon Üst Kurulunun 07.09.2017 tarihli ve 2017/35 sayılı toplantısında kamu yararına yönelik spot film olarak kabul edilmiş ve www.rtuk.gov.tr internet adresinde yer alan “Spot Filmler- Kamu Spotu” bölümüne eklenmiştir.
 
Alo 140 Sunucular ve Ünlüler Kamu Spotunu izlemek için aşağıdaki linkleri tıklayınız.
 
ALO 140 sunucular Kamu Spotu linki goo.gl/FZGXAd 
ALO 140 ünlüler Kamu Spotu linki goo.gl/rZ29Sb
 
 
 
 
 
Diyarbakır Valiliği