Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ve Bismil/Ambar Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri tarafından Kaçakçılık ile mücadele kapsamında yol arama ve kontrol faaliyetleri icra edilmiştir.
 
           İcra edilen yol kontrol ve aramasında Bismil ilçesinden Diyarbakır iline hareket halindeki özel bir araçta yapılan aramada, araç içerisinde  piyasa değeri  50.000  tl olan  8.230  paket ve şüphelinin sigaraları aldığı değerlendirilen evde gizlenmiş vaziyette piyasa değeri  35.400 tl olan 5.900 paket değişik markalarda kaçak sigara ele geçirilmiştir. 
 
           İcra edilen aramalarda toplam, piyasa değeri yaklaşık 85.400 tl olan 14.130 paket değişik markalarda kaçak sigara ele geçirilmiş olup, sigaraların bulunduğu evin sahibi şüphelinin ise 15 ayrı suçtan arandığı tespit edilmiştir.
 
           Cumhuriyet Savcılığının talimatı ile ele geçirilen kaçak sigaralara el konulmuş olup, olay ile ilgili 2 şüpheli gözaltına alınmış, gözaltına alınan 1 şüpheli çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak cezaevine konulmuştur.
    
           Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması ve kaçakçılığın önlenmesi amacıyla yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam edilecektir. 
    
          Kamuoyuna saygı ile duyurulur. 
 
 
 
                                                                                                    DİYARBAKIR VALİLİĞİ 
                                                                                                 (İl Jandarma Komutanlığı)