Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca Kocaköy ilçesi Şaklat mahallesinde kaçakçılık ile mücadele kapsamında adli arama faaliyeti icra edilmiştir.
 
        Kocaköy ilçesi Şaklat mahallesinde edilen arama faaliyeti esnasında; şüpheliye ait evinin bahçesinde ekili vaziyette 1700 kök kenevir ile bahçe duvarı dibinde çuvallar içerisinde gizlenmiş vaziyette uyuşturucu madde 42 kg kubar esrar ele geçirilmiştir.
 
        Devam eden uygulama ve yol kontrolü esnasında yoldan geçmekte olan bir araç içerisinden dışarıya poşet atıldığını gören devriye personelinin yapmış olduğu kontrolde poşet içerisinde uyuşturucu madde 5.600 gr kubar esrar olduğu tespit edilmiş ve araç içerisindeki 2 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır.
 
 
        Cumhuriyet Savcılığının talimatı ile ele geçirilen uyuşturucu maddelere 47,600 gr kubar esrar ile 1700 kök kenevir el konulmuş olup, olaylar ile ilgili yakalanarak gözaltına alınan 2 şüpheli şahıs çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konulmuş, firarda olan ev sahibinin yakalanması çalışmalarına devam edilmektedir.
 
 
        Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması ve kaçakçılığın önlenmesi amacıyla yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam edilecektir.
 
 
          Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
 
 
 
                                                                                                             DİYARBAKIR VALİLİĞİ
                                                                                                              (İl Jandarma Komutanlığı)