Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca uyuşturucu ile mücadele kapsamında Bağlar ve Silvan ilçelerinde önleyici kolluk faaliyeti ile yol kontrol ve arama faaliyeti icra edilmiştir.

 

 İcra edilen faaliyetlerde;

 

Bağlar/Merkez J.Krk.K.lığınca 28 Temmuz 2016 tarihinde, (1) şüpheliye ait tarlada (1.000 kök) hint keneviri ele geçirilmiş,

 

Silvan/Bağdere J.Krk.K.lığınca 02 Ağustos 2016 tarihinde, (3) şüpheliye ait tarlada (2.850 kök) hint keneviri ve (11.200 gram) kubar esrar ele geçirilmiş, 05 Ağustos 2016 tarihinde icra edilen yol kontrol faaliyetinde ise Batman İlinden Diyarbakır iline gitmekte olan bir aracın bagaj bölümünde çöp poşetleri içerine gizlenmiş vaziyette (97.980 gram) kubar esrar, (1.746 gram) toz esrar ele geçirilmiş ve (1) şüpheli yakalanmıştır.

 

İcra edilen faaliyetlerde toplam (3.850 kök) hint keneviri, (109.180 gram) kubar esrar,                    (1.746 gram) toz esrar ele geçirilmiş ve (5) şüpheli gözaltına alınmıştır.

 

Cumhuriyet Savcılığının talimatı ile ele geçirilen kenevir bitkileri İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerinden gelen yetkililer nezaretinde yakılmak suretiyle imha edilmiş, kubar esrar ve toz esrar maddesine el konulmuş ve (5) şüpheli hakkında adli işlemlere başlanılmıştır.

 

 Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması ve uyuşturucu ile mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara artan bir azim ve kararlılıkla aralıksız devam edilecektir. 

 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 


DİYARBAKIR VALİLİĞİ