Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı Eğil İlçe Komutanlığınca son dönemlerde sıklıkla meydana gelen Baz İstasyonlarından hırsızlık olaylarının önlenmesi, şüpheli ve şüphelilerin yakalanması amacıyla çalışma başlatılmıştır. 

     İcra edilen çalışmalar ve elde edilen bilgiler doğrultusunda Eğil-Selman Mahallesi mevkiinde iletişim şirketlerine ait Baz istasyonlarından hırsızlık yapıldığı ihbarının alınması üzerine olaya anında müdahale edilmiş ve olay yerinde hırsızlık olayında kullanılan suç aletleri (demir kesme makası, leyve vb.), ile yerinden sökülmüş aküler ve kullandığı  araç ile birlikte 1 şüpheli yakalanarak gözaltına alınmıştır.

     Baz istasyonunda ve çevrede yapılan kontrolde kapısı kırılan baz istasyonundan 20 adet akünün sökülmüş olduğu ve akülerin aracın bagaj bölmesinde ve olay yerinde dağınık bir şekilde oldukları tespit edilmiştir. Baz İstasyonlarından çalınan 20 adet akü Cumhuriyet Savcısının talimatı ile İletişim şirketleri yetkililerine teslim edilmiştir. 

    Olayla ilgili gözaltına alınan 1 şüpheli çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konulmuştur.    
     
    Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması ve hırsızlık ile mücadele amacıyla yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam edilecektir. 
    
    Kamuoyuna saygı ile duyurulur. 
                                
 
 

                                                                                             DİYARBAKIR VALİLİĞİ
                                     (İl Jandarma Komutanlığı)