BASIN DUYURUSU
 
 
 PKK/KCK terör örgütünün YPS biriminde faaliyet gösterdiği tespit edilen şahısların adreslerine 03.11.2017 Cuma günü saat 06.00 sıralarında  gerçekleştirilen operasyon kapsamında; PKK/KCK mensubu bir şahsın yakalanabilmesi amacıyla, Kayapınar Huzurevleri Mahallesinde bulunan bir adrese operasyon düzenlendiği esnada hane içerisinden atılan el bombasının patlamasının ardından çatışma çıkmış, meydana gelen patlamada Özel Harekat Şube Müdürlüğü kadrosunda görevli 9 polis memuru yaralanmış, Ahmet Alp TAŞDEMİR adlı 1 polis memuru şehit olmuştur.
 
Devam eden operasyonlar sonucunda PKK/KCK terör örgütü mensubu olmak suçundan aranan şahıslardan 8’i daha sağ olarak ele geçirilmiştir. Toplamda 8’i sağ, 1’i ölü olmak üzere 9 şahıs yapılan operasyonlarda ele geçirilmiştir. Ayrıca operasyonlarda; çok sayıda örgütsel doküman, 2 adet silah, çok sayıda el bombası pimi ve dijital malzemeler ele geçirilmiştir.
 
Operasyonda Şehit olan Polis Memuru Ahmet Alp TAŞDEMİR’e Allah'tan rahmet, ailesine ve milletimize başsağlığı diliyoruz. Yaralı güvenlik güçlerimize acil şifalar diliyoruz.
 
Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliğinin sağlanması amacıyla terör ve teröristle yapılan mücadeleye kararlılıkla devam edilmektedir.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
 
 
DİYARBAKIR VALİLİĞİ